Radioklub OK1KMP - závody VKV v roce 2022

A1 Contest 2022

Po loňském úspěchu v šestihodinové kategorii A1 contestu, jsme i letos oslovili našeho CW matadora Honzu OK1MNV, zda by nás opět zastoupil svým uměním na pásmu. Po dohodě a příslibu komfortu v podobě dopravy, stravy a tepla jsme vyrazili v nedělní inverzi ve složení Honza OK1MNV, Petr OK1AKI, Vláďa OK1FUJ a Roman OK1NPF. Po příjezdu na Zvičinu došlo k roztopení kamínek a na přípravu techniky, aby se těsně před osmou hodinou UTC mohlo začít.
Honza OK1MNV usedl ke klíči, role zapisovatele se ujal Roman OK1NPF na střídačku s Petrem OK1AKI, Vláďa OK1FUJ zajištoval gastro servis. Protože naše značka byla pro spoustu stanic novou, začal se deník plnit mnoha spojeními. Hned na počátku se podařila krásná spojení s IQ5NN (QRB 802 km) a IK4GNG (QRB 750 km), což naznačovalo dobré podmínky šíření. I proto spojení do Itálie opanovala TOP 10. Naše šestihodinová snaha se pěkně rozjela a bylo potřeba být stále ve střehu. Velká aktivita byla i v DL (45 QSO), zbytek už byl hlavně spíš jihovýchodním směrem. Potěšilo QSO s PA4VHF a 650 km i samozřejmě ODX s IK5AMB (QRB 810 km).
V průběhu závodu nás navšívili přátelé z OK1KOB - Pepa OK1MKD a Jirka OK1UKY s Danou OK1IFD. Na velké, či spíše hlasité povídání to moc nebylo, aby nerušili Honzu OK1MNV, přesto s nimi Petr OK1AKI a Vláďa OK1FUJ probrali vše možné i nemožné. Jak to tak bývá, čas utíkal a vypršel i ten závodní. Končili jsme s výsledkem 168 QSO a 48186 body. Oproti loňsku o cca 9000 bodů více. Jak pronesl Honza OK1MNV, vloni za méně bodů mohl oběd během závodu. Na něj tak letos došlo až po skončení a z kuchyně Vládi OK1FUJ na talíři přistála nejprve prdelačka a pak řízek se salátem. Ke kávě a čaji přišel vhod perník od Honzovy přítelkyně a koláče od Dany.
Celkově jsme si pobyt na Zvičině užili a i příroda se nám odměnila krásnými výhledy nad inverzí. V předběžných výsledcích šestihodinové kategorie MULTI zaujímáme pod značkou OK5P 2. místo, což je krásné umístění. Jen drobná připomínka k této kategorii - i když jsou podmínky závodu dány evropským pořadatelem, určitě by stálo za úvahu limitovat tuto šestihodinovou kategorii výkonem 100 W, aby se smazaly výkonové rozdíly mezi stanicemi.

Roman OK1NPF a Honza OK1MNV jako CW operátor

Roman OK1NPF zapisovatel a matador Honza OK1MNV jako CW operátor

Na Zvičině po rozpuštění ranní mlhy

Azurová obloha nad stanovištěm na Zvičině po rozpuštění ranní mlhy

Pepa OK1MKD, Petr OK1AKI, Honza OK1MNV, Roman OK1NPF, Jirka OK1UKY a Dana OK1IFD

Návštěva z OK1KOB - Pepa OK1MKD v debatě s Petrem OK1AKI,
Honza OK1MNV s Romanem OK1NPF u stanice a naslouchající Jirka OK1UKY s Danou OK1IFD

Západ slunce nad inverzí

Západ slunce nad inverzí při odjezdu