Radioklub OK1KMP - ze života klubu v roce 2021

Oprava antén na základně Zvičina

V sobotu 12.6.2021 jsme se byli nuceni se vydat ve složení Petr OK1AKI, Martin OK1TKN a Vláďa OK1FUJ na urychlenou opravu antén na naší společné základně na Zvičině. Při Memoriálu OM3AU se v minulém týdnu Romanovi OK1NPF náhle PSV zhoršilo na hodnotu 6. To znamenalo jediné. Urychlená oprava, protože další kolo PA se blíží.
V předvečer akce proběhla ještě intenzivní komunikace s autorem pojízdného anténního vozíku (Béda OK1FXX), který se nemohl sobotní akce zúčastnit. Okolí střediska se brzy po našem příjezdu začalo zaplňovat, protože souběžně probíhal Festival regionálních produktů na Zvičině. Ti z nás, kteří přijeli později, tak měli velký problém se ke středisku vůbec "probojovat".
Předpokládaná porucha hlavního anténního svodu se naštěstí nepotvrdila. Byl pouze rozpojený spoj středního vodiče s transformačním členem v horní anténě. To nebyl pro Martina OK1TKN problém opravit. Detailní kontrola celého anténního systému však potvrdila nevyhnutelné. Urychlenou výměnu již povětrnostními vlivy "unavených" antén a rovněž kompletní výměnu napájecích koaxiálních kabelů včetně konektorů nelze odkládat.

Zaplňující se okolí základny

Zaplňující se okolí základny

Petr OK1AKI

Petr OK1AKI při prověrce nosnosti stožáru

Martin OK1TKN a Jirka OK5XT

Po spuštění antén - Martin OK1TKN a Jirka OK5XT

Martin OK1TKN a Jirka OK5XT při opravě

Opravu prováděl Martin OK1TKN, Jirka OK5XT tvořil větrnou zábranu

Jirka OK5XT, Martin OK1TKN, Ivoš OK1TYR a Honza OK1JC

Při poslední kontrole před vztyčením Jirka OK5XT, Martin OK1TKN, Ivoš OK1TYR a Honza OK1JC

Ivoš OK1TYR, Martin OK1TKN, Jirka OK5XT a Petr OK1AKI

Před zvedáním - Ivoš OK1TYR, Martin OK1TKN, Jirka OK5XT a Petr OK1AKI