31. Mezinárodní setkání radioamatérů HOLICE 2021

Sobotní ráno posledního prázdninového víkendu jsme vyrazili ve složení Honza OK1MNV, Martin OK1TKN a Roman OK1NPF se synem Ondrou směr Holice. Po roční odmlce jsme byli plni očekávání na setkání s přáteli, prodejci a atmosférou akce. Tu po celé dopoledne kazil přetrvávájící déšť. Další drobnou vadou na kráse byla situace, kdy se za mladé účastníky do 15 let neplatilo vstupné, ale tito nedostali identifikační lístek do areálu, na což organizátoři nemysleli a pro mnohé by to byla i památka na účast v Holicích.
Pak už se před námi otevřel areál setkání, situovaný kolem kulturního domu. Na první pohled byla znát menší účast prodejců i návštěvníků. Prodejci nového sortimentu se vtěsnali do staré tělocvičny, kde hned Ondra objevil svým mladým bystrým okem stánek prodejce s lany MASTRANT, jenž nás podporuje v činnosti. ČRK a mladí technici našli zázemí v budově umělecké školy a pro ostatní zbylo venkovní prostranství. Každý si tak našel to své ke koukání a vyjednávání o ceně.
V kulturním domě bylo zázemí pro vyhodnocení mnoha soutěží a předání diplomů a pohárů. Pro náš klub vybojoval Honza OK1MNV Putovní pohár Nedělního závodu svými bezchybnými 73 spojeními! Honzo velké díky s gratulací. Ondra převzal ve velkém sále, v rámci VKV schůzky, ocenění za první místa v podobě diplomů a medailí za Polní den mládeže ročník 2020 a 2021. Skvělá reprezentace klubu! Tam si rovněž Roman OK1NPF převzal diplom za Letní QRP závod 2021, kde získal 3. místo. V poledne přišla k chuti výborná svíčková v místní restauraci a díky tomu, že ustal dopolední déšť a vysvitlo slunce, zbyl čas i na venkovní setkání s mnoha přáteli, mezi nimi i s členem klubu Alešem OK2DZ. A někteří, jako Honza OK1MNV, pošilhávali snad i po jiných pásmech, když jsme ho „načapali“ v kroužku kolem mikrovlnařů v čele s Pavlem OK1AIY. S postupujícím časem začalo ubývat prodejců, a tak se při procházení mezi stánky dalo i smlouvat o cenách, aby toho prodávající nevezli domů tolik a nám se do tašky podařilo přesunout nějakou tu zbytečnost do domácího šuplíku. I přes nepřízeň počasí a menší účast lze říci, že podstata setkání, i přes uvedené nedostatky, byla naplněna. Takže snad opět za rok.

Ondra při přebírání ocenění od VKV manažera ČRK Petra OK2ULQ
Ondra s diplomy a medailemi
Ondra, Roman OK1NPF, Aleš OK2DZ a Martin OK1TKN
Honza OK1MNV v kroužku s mikrovlnaři v čele s Pavlem OK1AIY
Pohled do sálu prodejců nového sortimentu
Pohled do sálu prodejců nového sortimentu
Bleší trh se vším možným
Prodejce s lepším zbožím Libor a jeho obchod "Hezký den"
Honza OK1MNV, Martin OK1TKN, Ondra a Roman OK1NPF při hodnocení setkání
Martin OK1TKN, Honza OK1MNV, Ondra a Roman OK1NPF se svými trofejemi
Pohár a diplom za Nedělní závod pro OK1KMP, který vysoutěžil Honza OK1MNV
Diplomy a medaile pro juniory za Polní dny mládeže 2020 a 2021
Přejít nahoru