Provozní aktiv VKV – březen 2020

Březnové kolo Provozního aktivu VKV jsme se rozhodli odjet ze základny na Zvičině v JO70UK. V lehce mrazivém ránu jsme vyrazili ve složení Petr OK1AKI, Vláďa OK1FUJ a Roman OK1NPF. Z domácího QTH trvá cesta do dvaceti minut, a tak na vrcholu zbyl čas, mimo zapojení techniky a topení, i na změření antén analyzátorem. PSV by chtělo trochu vylepšit, ale jak se později ukázalo, na kvalitu spojení to vliv nemělo.
Úderem 8:00 UTC jsme se ozvali na pásmu pod značkou OK1KMP. Začátek patřil většinou OK destinacím, ale první vlaštovky směrovaly i mimo naše území. Stanice 9A0V a 643 km byl první pěkný DX úlovek, F6DCD/p ve vzdálenosti 626 km následoval. Spojení s I3QJZ (639 km) a E7G (672 km) také potěšila a celá DX série gradovala F5JNX a 674 km.
Počátkem závodu bylo pásmo zvláštním způsobem zarušené, ale postupně se toto rušení zklidnilo, a tak bylo možné solidně číst i slabší stanice. Jejich počet v tomto kole mile překvapil, hlavně díky tomu narůstající počty násobičů, kterých nakonec bylo 28. K tomu 140 spojení za 471 bod přineslo nádherných 13188 bodů celkem, které znamenaly 2. místo v tomto kole v kategorii 144 MHz multi op. Celé tři hodiny bylo koho dělat, a tak čas utekl. Jen doufáme, že to nebyl poslední výjezd v souvislosti se situací s koronavirem. Proto naslyšenou příště. .

Zvičinská základna v azurovém ránu
Petr OK1AKI, Vláďa OK1FUJ a Roman OK1NPF před základnou
Roman OK1NPF při spojení pod dohledem Vládi OK1FUJ
Tady Vláďa OK1FUJ naopak dohlížel na Petra OK1AKI
Vláďa OK1FUJ, Roman OK1NPF a Petr OK1AKI se loučili s úspěšným kolem VKV PA
Přejít nahoru