Provozní aktiv VKV – říjen 2020

Po UHF závodě na začátku října nás čekal ještě jeden výjezd v měsíci, a to na Provozní aktiv VKV. Roman OK1NPF s Vláďou OK1FUJ vyrazili opět za nepříznivého počasí na vrcholek Zvičiny. V plánu bylo aktivovat kromě 2 m pásma i pásmo 70 cm. Znamenalo to stavět stožár pro toto pásmo. Před venkovní instalací se poprvé rozehřála plynová kamínka na boudě a po návratu tam bylo příjemné teplo. Přesto přišel vhod ještě teplý čaj.
Začátek závodu se bez problémů stíhal, a tak se v éteru ozvaly dvě značky – OK1KMP na 2 m a OK5P na 70 cm pásmu. Pro Romana na pásmu 2 m to byl docela slušný pile-up, kdy stíhal i tři spojení během minuty, Vláďa měl čas si na 70 cm pásmu vyzkoušet i CW spojení. Tři hodiny závodu utekly a zbylo zhodnotit účast při malém obědě.
Pásmo 144 MHz přineslo 149 spojení do 25 WWL, což vyneslo 13150 bodů a stačilo na 7. místo v tomto kole a posun i na 7. místo v kategorii 144 MHz multi op v ročním hodnocení. Pásmo 432 MHz vyneslo 24 spojení do šesti WWL a celkových 348 bodů a tím osmou příčku v kategorii 432 MHz multi op v tomto kole. Závodu se účastnili i další kolegové z Nové Paky a okolí, OK1JC, OK5AW, OK1MNV, OK1TKN, OK1JBK, OK1MWM a připojili se tak ke značkám, díky nimž lze získat body do diplomové aktivity. Těšíme se naslyšenou v posledních dvou kolech, pokud to epidemiologická situace dovolí.

Chlad a mlha po příjezdu donutila Vláďu OK1FUJ obléknout bundu
Roman OK1NPF na 2 m a Vláďa OK1FUJ na 70 cm pásmu
Vláďa OK1FUJ při CW spojení
Po skončení závodu přišel vhod oběd
Anténní pole na Zvičině
Přejít nahoru