Druhý subregionální závod 2021

Pro účast v tomto závodě byla použita soutěžní značka OK5P a rozhodnutí o účasti padlo jen na pásmo 2 m. Oproti původnímu složení Petr OK1AKI, Vláďa OK1FUJ, Martin OK1TKN doplnil tým ještě Roman OK1NPF, který, ač začal závod v single kategorii na jiném QTH, musel pro technické potíže s elektrocentrálou a vlivem nepříznivého počasí svoji účast na kopci vzdát.
Po přechodu noční studené fronty tak z tepla boudy byla možná účast v šestihodinové kategorii pod značkou OK5P. Celý vymezený čas byl naplněn množstvím spojení, jimž vévodila ta do domácí kotliny. Pozadu však, podle statistiky, nezůstaly ani destinace do DL, OM a 9A, které přinesly příjemný bodovy zisk. ODX spojením byla ale stanice IQ3LX ve vzdálenosti 756 km, rovněž potěšila spojení s IQ3JZ (QRB 639 km) a F1ULQ (QRB 628 km).
Šestihodinové snažení v dobré atmosféře nakonec přineslo zisk 31584 bodů a krásné druhé místo v naší kategorii. Mimo závodní aktivitu došlo i k výměně stropního osvětlení a diskuzi o dalších drobných úpravách na vysílacím objektu.

 
Přejít nahoru