A1 Contest 2022

Po loňském úspěchu v šestihodinové kategorii A1 contestu, jsme i letos oslovili našeho CW matadora Honzu OK1MNV, zda by nás opět zastoupil svým uměním na pásmu. Po dohodě a příslibu komfortu v podobě dopravy, stravy a tepla jsme vyrazili v nedělní inverzi ve složení Honza OK1MNV, Petr OK1AKI, Vláďa OK1FUJ a Roman OK1NPF. Po příjezdu na Zvičinu došlo k roztopení kamínek a na přípravu techniky, aby se těsně před osmou hodinou UTC mohlo začít.
Honza OK1MNV usedl ke klíči, role zapisovatele se ujal Roman OK1NPF na střídačku s Petrem OK1AKI, Vláďa OK1FUJ zajištoval gastro servis. Protože naše značka byla pro spoustu stanic novou, začal se deník plnit mnoha spojeními. Hned na počátku se podařila krásná spojení s IQ5NN (QRB 802 km) a IK4GNG (QRB 750 km), což naznačovalo dobré podmínky šíření. I proto spojení do Itálie opanovala TOP 10. Naše šestihodinová snaha se pěkně rozjela a bylo potřeba být stále ve střehu. Velká aktivita byla i v DL (45 QSO), zbytek už byl hlavně spíš jihovýchodním směrem. Potěšilo QSO s PA4VHF a 650 km i samozřejmě ODX s IK5AMB (QRB 810 km).
V průběhu závodu nás navšívili přátelé z OK1KOB – Pepa OK1MKD a Jirka OK1UKY s Danou OK1IFD. Na velké, či spíše hlasité povídání to moc nebylo, aby nerušili Honzu OK1MNV, přesto s nimi Petr OK1AKI a Vláďa OK1FUJ probrali vše možné i nemožné. Jak to tak bývá, čas utíkal a vypršel i ten závodní. Končili jsme s výsledkem 168 QSO a 48186 body. Oproti loňsku o cca 9000 bodů více. Jak pronesl Honza OK1MNV, vloni za méně bodů mohl oběd během závodu. Na něj tak letos došlo až po skončení a z kuchyně Vládi OK1FUJ na talíři přistála nejprve prdelačka a pak řízek se salátem. Ke kávě a čaji přišel vhod perník od Honzovy přítelkyně a koláče od Dany.
Celkově jsme si pobyt na Zvičině užili a i příroda se nám odměnila krásnými výhledy nad inverzí. V předběžných výsledcích šestihodinové kategorie MULTI zaujímáme pod značkou OK5P 2. místo, což je krásné umístění. Jen drobná připomínka k této kategorii – i když jsou podmínky závodu dány evropským pořadatelem, určitě by stálo za úvahu limitovat tuto šestihodinovou kategorii výkonem 100 W, aby se smazaly výkonové rozdíly mezi stanicemi.

Roman OK1NPF zapisovatel a matador Honza OK1MNV jako CW operátor
Azurová obloha nad stanovištěm na Zvičině po rozpuštění ranní mlhy
Návštěva z OK1KOB - Pepa OK1MKD v debatě s Petrem OK1AKI, Honza OK1MNV s Romanem OK1NPF u stanice a naslouchající Jirka OK1UKY s Danou OK1IFD
Západ slunce nad inverzí při odjezdu
Přejít nahoru