Mezinárodní radioamatérské setkání Holice 2022

Do Holic, české mekky radioamatérů, po páteční návštěvě Honzy OK1JC, Vládi OK1FUJ a Martina OK1TKN, vyrazila i zbývající část aktérů v sobotu 27.8.2022. Skupina ve složení VO Petr OK1AKI, Honza OK1MNV, Roman OK1NPF a jeho syn Ondra vyrazili za brzkého rána a trochu deštivé cesty směr Holice v Čechách. Cílem bylo každoroční setkání radioamatérů nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Už při příchodu bylo znát, že letošní ročník bude poněkud slabší. Ranní fronta u vstupu nebyla, prodejců na první pohled také ubylo a celková atmosféra byla tak trochu jiná. I navzdory tomu si každý vybral to své, za čím do Holic přijel.
Došlo na mnohá setkání s přáteli z pásma, k obhlídce prodejních míst a v neposlední řadě i na převzetí ocenění za výsledky v závodech, jež si letos každý z našich účastníků odvážel. Juniory zastupoval Ondra, který převzal diplom a medaili za 1. místo v PDM 2022 v kategorii 435 MHz MULTI. Velká gratulace! Pro operátory, které radiové vlny přitahují již déle, zbyla také ocenění. Honza OK1MNV si převzal diplom za 3. místo v Nedělním závodě na KV, VO Petr OK1AKI stál na stupních dokonce dvakrát, a to za zimní QRP závod – 2. místo v pásmu 435 MHz a 3. místo v kategorii ALL. Roman OK1NPF na podium vyrazil také několikrát, když za zimní QRP závod převzal diplom za 3. místo v pásmu 145 MHz, za letní QRP závod za 2. místo a také tak trochu v tichosti obdržel i plaketu za evropské vítězství v loňském VHF závodě v kategorii 145 MHz single LP.
Potom zbyl čas na chutný oběd, na setkání s přáteli a to i s těmi nejbližšími z RK OK1KOB a rovněž nějaké to drobné utrácení za nezbytnosti do kutilské dílny.

Pohled do haly k prodejcům nového zboží …
… a na venkovní bleší trh
Ondra převzal z rukou Petra OK2ULQ ocenění za PDM 2022
VO Petr OK1AKI při přebírání diplomu za QRP závod z rukou Mirka OK1DOM
VO Petr OK1AKI, Honza OK1MNV, Ondra a Roman OK1NPF se svými trofejemi
Diplom a medaile našich juniorů za PDM 2022 v kategorii 435 MHz
Plaketa za evropské vítězství ve VHF contestu 2021 pro Romana OK1NPF
Přejít nahoru