Provozní aktiv VKV – srpen 2022

Srpnový Provozní aktiv VKV se nesl ve znamení pásma 10 GHz, neboť oživením našeho provozu se stala aktivace tohoto pásma právě při tomto kole. Počasí nám moc nepřálo, proto prvotním úkolem byla výstavba altánu, který ochránil techniku a operátory před deštěm. Provozu se společně ujali VO Petr OK1AKI a Vláďa OK1FUJ, aby aktivovali jak klubovou značku, tak Vláďa i svou osobní. Na klubovou značku se podařilo navázat pět QSO, které zajistily první místo v tomto kole v kategorii multi, Vláďa OK1FUJ na svou osobní volací značku uskutečnil čtyři QSO a získal 2. místo v single kategorii.
Mezitím se v boudě snažil Roman OK1NPF na „svém“ pásmu 2 m a i přes počáteční pozvolný rozjezd dokázal výsledek srpnového kola povýšit nad všechny ostatní srpnové. Se 156 QSO do 33 WWL získal 20229 bodů. Tento velmi dobrý výsledek však stačil „jen“ na 4. místo v tomto kole v kategorii multi, ale umožnil udržení 2. místa v celoročním hodnocení.
Petr OK1AKI po účasti na provozu v pásmu 10 GHz přesedlal na „své oblíbené“ pásmo 70 cm, aby za navázaných 40 QSO do 10 WWL získal 1150 bodů a třetím místem v tomto kole a udržel 4. místo v celoročním hodnocení. Po skončení závodní aktivity došlo ještě na další pokračující práce kolem boudy.

VO Petr OK1AKI s Vláďou OK1FUJ při prvních spojeních pod OK1KMP
Vláďa OK1FUJ pod svou značkou na pásmu 10 GHz
Zápisy prvních spojení radioklubu OK1KMP na 10 GHz
Postup stavby zázemí pro nářadí a dříví
Roman OK1NPF při pokusu převtělit novou společnici - žábu. Princezna z ní nebyla, ale jméno dostala Johana, podle toho dne v kalendáři
Přejít nahoru