Provozní aktiv VKV – květen 2022 (spojený s údržbou na základně)

Májový provozní aktiv provázelo nádherné počasí a úleva od stavby stožáru pro pásmo 70 cm. Po jeho čarodějnické instalaci do definitivní podoby došlo k premiéře systému v ostrém provozu. Tohoto pásma se ujal Petr OK1AKI a mohl otestovat nové antény. Podmínky nebyly nijak vyjímečné, a tak se provoz nevymykal běžnému stavu. Petrovi se nakonec povedlo navázat 51 spojení s 11 násobiči a 1650 body. Právě násobiče jsou prozatím naší slabší stránkou v provozu na pásmu 70 cm.
Trochu lépe a snad i trochu díky lepším podmínkám se dařilo Romanovi OK1NPF na pásmu 2 m. S využítím výkonu 300 W se dokázal většinu provozu udržet na jednom kmitočtu a „vyzobávat“ spojení. Velmi vydatným byl opět JV směr a potěšilo množství spojení do I, 9A, E7 a YU. Západní směr již takový úspěch nepřinesl, ale spojení do F a ON potěšila. Ovšem aktivita stanic v DL byla slabá. Tam by se daly získat ještě další násobiče, kterých bylo tentokrát úspěšných 36 při 148 spojeních a zisku 22500 bodů.
Po skončení závodu, jsme byli poctěni návštěvou Jirky OK1UKY a Dany OK1IFD, která navíc napekla vynikající koláče, došlo ještě k drobným pracem na základně, jako bylo posekání trávy, nátěr stožáru a doplnění dlažby s rohoží u vstupu.

Na fotografii Jirky OK1UKY základna s dolněnými anténami
Operátoři Petr OK1AKI a Roman OK1NPF při závodě
Petr OK1AKI s příslušným vybavením pro práci ve výškách při nátěru stožáru
Kontroloři jeho výkonu Vláďa OK1FUJ, Dana OK1IFD a Jirka OK1UKY
Doplněná dlažba a rohož u vstupu
Přejít nahoru