Provozní aktiv VKV – září 2022

S mnoha cíli jsme vyrazili na zářijové kolo Provozního aktivu na Zvičinu. Osádku tentokrát doplnil Martin OK1TKN, který měl v plánu pokračovat v pracovní činnosti na zázemí. Vláďa OK1FUJ se těšil na provoz 10 GHz pásma, ale hned v začátku jeho plány zhatilo počasí. Silný nárazový vítr, spojený s deštěm, neumožnil postavit altán na ochranu před povětrnostními podmínkami. Pásmo 10 GHz pásmo tak zůstalo v pozadí.
Stálí operátoři Petr OK1AKI a Roman OK1NPF se ujali provozu na svých pásmech, Vláďa OK1FUJ a Martin OK1TKN mezitím v přestávkách přeháněk dokončovali zázemí kolem boudy. Romanovi OK1NPF se na pásmu 145 MHz opět dařilo. Povzbudivé byly tentokrát podmínky do ON a PA, velký bodový zisk přinesly stanice v 9A, YT a E7, naopak chyběla aktivita DL a I. Tentokrát se podařilo 153 QSO do 33 WWL se ziskem 20427 bodů, což stačilo na druhé místo v kategorii multi op v tomto kole a i udržení stejného pořadí v celoročním hodnocení.
Petr OK1AKI věnoval závodní čas pásmu 432 MHz a i jemu se dařilo podobně jako minulých kolech. Se svými 38 QSO do 10 WWL získal 1080 bodů a páté místo v tomto kole v kategorii multi op, což postačilo na udržení 4. místa v ročním hodnocení. Ke cti Petra patří i to, že po ustání deště vyhecoval Vláďu a Martina k aktivaci 10 GHz pásma a to možná i díky návštěvě Jirky OK1UKY a Dany OK1IFD. I když déšť ustal, panovalo neustále větrné počasí a jeden z nárazů shodil i parabolu se zařízením. Přesto se nakonec Vláďovi podařilo alespoň jedno QSO a premiérově i Jirkovi OK1UKY, který se většinou věnuje krátkým vlnám. Mezitím nás ještě navštívil Pepa OK1MKD, a tak bylo s kým a o čem povídat. Čas na boudě jsme si po závodě trochu protáhli, ale nikomu to nevadilo.

Soustředění Romana OK1NPF a Petra OK1AKI při soutěžním vysílání
Za zády Romana OK1NPF v debatě Dana OK1IFD a Jirka OK1UKY s Martinem OK1TKN
Když přestalo pršet, došlo i na 10 GHz
Přejít nahoru