Základna Zvičina – červnová kontrolní návštěva

V pondělí 13.6. v poledne jsme ve složení Petr OK1AKI a Vláďa OK1FUJ navštívili naši společnou základnu na Zvičině. Před nastávajícím Provozním aktivem a blížícím se Polním dnem jsme chtěli ještě zkontrolovat a doladit anténní systém.
Prvním úkolem byla výměna anténního konektoru u antény pro pásmo 145 MHz, což se po drobné komplikaci Petrovi úspěšně podařilo. Následoval druhý plánovaný úkol, kterým byla instalace dalšího anténního systému pro pásma 145 MHz a 433 MHz s vertikální polarizací (tzv. Bílá hůl).
Přestože počasí se chovalo opravdu aprílově – foukal nepříjemný vítr a přecházely drobné přeháňky, také instalace vertikálního anténního systému se podařila a naměřené parametry této antény dávají naději, že i v soutěžích vyžadujících vertikální polarizaci, budou naši mladí operátoři úspěšní.
Na závěr celé akce jsme ještě zavítali na pravidelné klubové setkání našich přátel z OK1KOB ve Dvoře Králové.

Petr OK1AKI při opravě anténního konektoru
Petr OK1AKI při instalaci držáků nové antény
Petr OK1AKI v akrobatické poloze při dokončování instalace antény
Finální umístění "Bílé hole"
Setkání s našimi přáteli z RK OK1KOB - Franta OK1MF, Ondra OK1TKO, Vláďa OK1FUJ, David OK1JDV, Pepa OK1MKD, Jirka OK1UKY, Dana OK1IFD a Karel OK1XOR, který se v nejbližších dnech dožívá neuvěřitelných 97 let.
Přejít nahoru