Provozní aktiv VKV – duben 2023

Na aprílové kolo VKV Provozního aktivu jsme ve složení Petr OK1AKI, Vláďa OK1FUJ a Roman OK1NPF vyrazili s dostatečným předstihem, protože jsme konečně chtěli zprovoznit zařízení pro pásmo 10 GHz, které bylo také první, jež se po příjezdu budovalo. Při testování majáků se i po předchozím zásahu objevovaly neduhy starého zařízení, ale při samotném provozu se i s nimi spojení zvládla. Pásmu se věnoval Vláďa OK1FUJ a podařilo se mu uskutečnit 6 QSO do tří WWL s celkovými 42 body, které stačily na druhé místo v kategorii 10 GHz multi op v tomto kole.
Pásmo 432 MHz si vzal na starost Petr OK1AKI a podle jeho slov nebyly v tomto pásmu ideální podmínky. O tom svědčí i 42 spojení s 10 WWL a výsledných 1210 bodů, tedy pouze páté místo v kategorii 432 MHz multi op v tomto kole. Dosažený výsledek ale stačil na udržení čtvrté příčky v celoročním hodnocení této kategorie.
Pásmo 144 MHz bylo plně v režii Romana OK1NPF. I když byl začátek ve svižném tempu, došlo poté k propadu počtu spojení vše vypadalo, že výsledek tentokrát nebude dobrý. Ve druhé polovině závodu a hlavně pak na jeho konci, se otevřely podmínky na oblíbený JV směr, který udělal z konce závodu i pile-up provoz. Ačkoliv se to nezdálo, Roman nakonec vybojoval 152 QSO do 33 WWL a dosáhl 19866 bodů, které stačily na druhé místo v kategorii 144 MHz multi op v tomto kole a i na udržení stejné pozice v celoročním hodnocení.

Vláďa OK1FUJ a Petr OK1AKI při poslechu majáků v pásmu 10 GHz
Petr OK1AKI při CW spojení v pásmu 432 MHz
Roman OK1NPF při spojení v pásmu 144 MHz
Vláďa OK1FUJ při spojení v pásmu 10 GHz
Pohled na celou základnu s anténním polem
Přejít nahoru