Provozní aktiv VKV – červenec 2020

Tohoto kola se zhostili Roman OK1NPF a Vláďa OK1FUJ ze skoro zdomácnělé koty Zvičina v JO70UK v pásmu 2 m pod značkou OK1KMP. Není nad to, vyjet na kopec, připojit kabely k zařízení, zapnout k tomu notebook a začít vysílat.
Počáteční přísun spojení směřoval do vnitrozemí a pomalu to vypadalo, že se za hranice nedovoláme. Teprve ve druhé hodině závodu přišel ten správný adrenalin a s ním i spojení do 9A, YT, E7, S5, která přinesla bodový zisk a násobiče. Velice dobrá aktivita byla z 9A, potěšila spojení do F a I. Pozadu nezůstali ani sousedé přes hranice, SP, DL, OE a OM a tak se spojení dařila až do poslední minuty závodu.
Spojení bylo nakonec 138 do 30 WWL se ziskem 15090 bodů za toto kolo a s umístěním na 5. místě kategorie 144 MHz multi op. V ročním hodnocení setrváváme na sedmé příčce. Éter oživily i další značky novopackých amatérů, OK5AW, OL70OMP, OK1MNV, OK1JBK a OK1TKN, aby daly možnost protistanicím získat náš výroční diplom. Po skončení závodu došlo, za pomoci členů OK1KOB, na sklopení stožáru a sejmutí rotátoru ke konečné repasi pro další využití. Při společném obědě se probraly momenty ze života obou klubů.

Roman OK1NPF při soutěžním spojení
Sklopený stožár před vysílací základnou
Po vydatném obědě - Roman OK1NPF, Vláďa OK1FUJ, Béda OK1FXX a Ivoš OK1TYR
Přejít nahoru