Provozní aktiv VKV – leden 2023

Na první kolo letošního maratonu Provozního aktivu jsme na Zvičinu vyrazili v osvědčené sestavě Petr OK1AKI, Vláďa OK1FUJ a Roman OK1NPF. Po loňském výborném lednovém výsledku jsme si dávali naději na podobný, ale podmínky a počasí nám to nedovolily. Kopec po příjezdu v mlze, déšť a vítr. Nic co by se nedalo zvládnout, ale k provozu ne moc ideální.
Po zapojení pracovišť pro pásma 144 MHz a 432 MHz stačili Petr s Vláďou ještě sestavit i pracoviště pro pásmo 10 GHz, které, jak se později ukázalo, díky nízkým teplotám opět nepracovalo. Zůstalo tedy u standardních pásem se stálým obsazením. Roman OK1NPF na 144 MHz měl co dělat, ale bylo znát, že podmínky nejsou úplně ideální. Vše zachraňoval JV směr a aktivita v YT, E7, 9A a I. Spojení do těchto lokací byla často jednodušší než v domácí kotlině. Nízká byla aktivita v OM, pouze několik spojení do DL zachránilo západní směr, který by jinak zůstal pro nás bez spojení. Konečných 131 QSO do 26 WWL přineslo 12662 body a pouze 5. místo v kategorii 144 MHz multi op tomto kole.
Petr OK1AKI se věnoval pásmu 432 MHz a i on pocítil špatné podmínky. Mimo domácích spojení to byla nakonec pouze dvě spojení do SP a jedno do S5. Celkových 42 QSO do 10 WWL přineslo 1160 bodů a 4. místo v kategorii 432 MHz multi op v tomto kole. Pozitivní nakonec bylo to, že na pracovišti pro pásmo 144 MHz pracoval po repasi bez problémů rotátor.

Roman OK1NPF a Petr OK1AKI během soutěže
Připravené pracoviště 10 GHz i s novou policí zůstalo nezprovozněné

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru